Academics

Wednesday January 24

Exhibition Schedule -Senior Institute – January 2018          
    Wednesday January 24 2018      
           
    8:30AM      
Room Presenter Sponsor Facilitator Student #1 Student #2
700 Kollyn Roach Brostrom Thole Jonathan G Joyanne J
602 Sabrina Diaz Copeland Kapusinski Joseph D Arbesa K
600 Sally Mei Costas Gorelov Sky Z Thomas Z
702 Hunter Cohen Kasindorf Wang Aeon K Elizabeth P
402 Marvin Ortega Kinory Murohy Nate G Samira H
705 Isabella Ockert Kramer Chesler Gabriel G Jenny K
805 Ossian Heller Stayton Huang Zoey F Carson K
612 Henry Leung Thompson VanDuinen Ava H Naheem M
701 Brandon Garcia Underriner Rediker Alex G Lucia H
603 Dean Spillman Whittemore Candlin Alex M Jomere M
704 Aiden O’Sullivan Wilson Deonarine Grace P Lanae P
9:25AM      
Room Presenter Sponsor Facilitator Student #1 Student #2
403 Mackenzie Barajas Birden Chesler Pauline Q Miles R
601 John Sinchi Gorelov Candlin Omar N Ariana P
702 Ella CK Kasindorf Wang Kristian R Andres R
402 Shane Narinesingh Kinory Costas Ethan N Joelle R
506 Jonah Morgulas Kramer Deonarine Alvin S Michael S
704 Peter Wang Mark Wilson Ukesh S Matthew S
703 Nick LoPorto Thole Brostrom Sofia S Xanthe S
701 Regis Enama Underriner Rediker Sophia H Sarah S
603 Ben Simone Whittemore Murphy Tijade R Julianna R
10:20AM      
Room Presenter Sponsor Facilitator Student #1 Student #2
403 Joel Aracena Birden Candlin Brendan D Jenny K
602 Rocky D’Antonio Copeland Huang Nate G Samira H
506 Andy Polanco Deonarine Thole Jonathan G Van James H
600 Roberto Saavedra Gorelov Costas Ava H Carson K
401 Yaseen Belghiti Kasindorf Winter Gabriel G Joyanne J
402 Abram Morris Kinory Chesler Arbesa K Alex M
705 Julia Petitou Mark Kramer Aeon K Elizabeth P
801 Valerie Capone Stayton Sierra Jomere M Noah R
612 Gemma Contessa Thompson VanDuinen Naheem M Sky Z
701 Emily Contreras Underriner Rediker Alex G Lucia H
603 Abulena Shabaj Whittemore Murphy Izeyah M Thomas Z
704 Xavier Moll Wilson Brostrom Lanae P Grace P
1PM      
Room Presenter Sponsor Facilitator Student #1 Student #2
403 Rim Saab Birden Candlin Omar N Joelle R
602 Eli Abraham Copeland Kapusinski Ethan N Jonathan S
600 Chelsea Rodriguez Gorelov Kinory Luchino O Sarah S
411 Hazret Neza Kapusinski VanDuinen Aiden O Yurika T
402 Isabella Molina Costas Mark Ariana P Percy R
704 Brendan Lindicy Kramer Chesler Andres R Miles R
703 Michael Li Thole Deonarine Pauline Q Kristian R
612 Justin Huang Thompson Huang Julianna R Hannah S
401 Kori Cook Winter Underriner Sophia H Ukesh S
702 Trinity Centeno Wang Kasindorf Alvin S Michael S
603 Bryanna Roman Whittemore Murphy David S Jolie S
  1:55PM      
Room Presenter Sponsor Facilitator Student #1 Student #2
700 Elma Radoncic Brostrom Wilson Reesa C Mikaela O
506 Thomas Pawluk Deonarine Kramer Joey D Matthew S
600 Julian Strong Gorelov Costas Matisse V Mia G
402 Lance Miller Kinory Mark Izeyah M Noah R
403 Liliana Calderon Rediker Chesler Ruby D Sarah S
602 Violet Brachman Stayton Kapusinski Jonathan S Sarah S
702 Kareem Brown Wang Underriner Xanthe S Jonah M
603 Stephen Novek Whittemore Murphy Laz G Fred GG
401 Madison Ayala Winter Kasindorf Katie T Taylor W
 602  Max Dorfman  Copeland  Thompson  David S  Tijade R